Mеѓубанкарски каматни стапки за продавање на депозити-SKIBOR
 
MoTuWeThFrSaSu
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
27.11.2020
Котирани каматни стапки од референтни банки


SKIBOR-историски податоци
Избери период Избери рочност Избери банка
од
 
MoTuWeThFrSaSu
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

до
 
MoTuWeThFrSaSu
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

 

   * За прикажување на извештаите во Excel, Вашиот интернет пребарувач треба да бидe подесен во делот "Tools-Internet Options-Security-Custom Level-Initialize and script ActiveX controls not marked as safe for scripting" на "Prompt" или "Enable"          ** Пресметувањето и објавувањето на меѓубанкарската каматна стапка на пазарот на депозити СКИБОР започна на 02.07.2007 година